135A0475.jpg
 

Merhaba,
Benim adım Mohamed Mekhamer, ben serbest olarak fotoğrafçıyım. Portre, müzik konserleri, etkinlikler, manzara ve en çok düğünleri fotoğraf çekiyorum.

Benden daha fzla bahsetme..
Öncelikle ben Mısırlıyım, Kahire'den geliyorum. Evet doğru Piramitlerin olduğu yer. Ama şimdi güzel İstanbul şehrinde yaşıyorum.

Fotoğraf çekmenin aşkı bende 8 yıldan önce başladı. Ailemdeki mutlu anlarını fotoğraf çekmek için ilk fotoğraf makinesi aldım. Ama orada durmadım. Nereye gitsem fotoğraf makinesi alıyorum yanıma. Arkadaşlarımı ve manzaraları ve kesinlikle sokak fotoğrafları çekiyorum. Sonra fotoğraf çekmenin eğitimi almaya başladım. O zamanda işletmeden fotoğraf çekmeye işimi değiştirmeye karar verdim.

İnternet ve ailemin yardımının sayesinde kendi kendime öğrenebildim ve ilk DSLR fotoğraf makinesi aldım. Fotoğraf gezeteciliği yapmaya başladım. Mırır'ın devrime şahit oldum ve lensle dökümanlık yaptım. Bir süre sonra polis, sokraklarda taşıyaş kameraları toplamaya başladı. Bu yüzden ben fotoğraf gazeteciliği bıraktım. Hatta Mübarek döneminde fotoğraf gazeteiği tehlikeliydi bu nedenle ben senima ve televizyon etkinlikleri, filmlerin ilk görüntüleri ve Kahire Senima Festivalı gibi, manzaları, portre ve yarışmalara katıldım. Ondan sonra düğün fotoğrafçı olarak çalışmaya karar verdim ve o çalışma hayatımda püf noktası oldu.


Aldığım Ödüller
2012 - Üçüncülük "Bronz" Ürdün 10. Uluslararası Fotoğraf Festivali'nde.
2013 - Scott Kelby Photowalk "Lider Yarışması" nda ilk 10 finalist den biri.
2013 - Sharjah Award'da Mansiyon Ödülü Fotoğraf ve ödül kataloğunda fotoğraf çıktı.
2014 - INDIAFRICA Fotoğraf Yarışması 2014 İlk 20 Kazananı.
2014 - Nikon MEA #IAMAMOVEMENT hareketli fotoğraf yarışmasında ilk sırada yer aldı.
2016 - Birincisi "Arap Kupası", Sharjah Arap Fotoğraf Forumu'nda "Mısır Ekibi"